Celý týden před zápasem jsme poslouchali pohádky o tom, jak nemáme šanci, a že dostaneme \“bůra\“. Přesto jsme přímý souboj o vítězství v soutěži zvládli a zejména díky přesnější koncovce jsme dokázali zvítězit. Rozdíl tří branek je vzhledem k vývoji utkání pro domácí krutý. Otevřené utkání bylo vyrovnané a pro diváka velmi zajímavé s řadou brankových příležitostí. Vítězství v zápase pro nás vystřílel Lukáš Hebelka, který dvěma góly zmrazil vítězné naděje domácích.

Hned v úvodu utkání se do dobré příležitosti dostaly domácí Olomučany. Ránu z pravé strany však Musil vyrazil. O pět minut později se celá situace opakovala se stejným výsledkem. Domácí si v první půli vypracovali i další možnosti, ale dost váhali se střelbou ze střední vzdálenosti a blíž k naší brance je vesměs pokryla naše spolehlivá defenzíva dirigovaná stoperem Burgetem. Velkou šancí domácích byl dobře zahraný přímý kop mířící k tyči, který nadvakrát zlikvidoval brankář Musil. Velkou smůlou bylo zranění beka Novotného, který si poranil koleno v jednom ze soubojů a hned vzápětí na ně dostal podruhé, což znamenalo konec v utkání.

Na levého beka tak nastoupila hrající vavřinecká legenda Anti Nečas. Na pravém beku stíhal bránit i útočit neúnavný a nerozbitný Tonda Moravec a ve středu pole tvrdilo muziku zkušené trio Konečný, Klimeš a René Šindelka. Šance Vavřince na změnu skóre živili útočníci Dvořáček s Hebelkou. První jmenovaný netrefil dobře \“padající list\“, když se z třiceti metrů snažil zamířit do odkryté branky. Rány Klimeše mířily vedle a drzé průniky a střely Hebelky pochytal brankář nebo je obrana s vypětím všech sil odvracela na roh. Jedna akce však přece gólem skončila.

Lukáš Hebelka převzal přihrávku, obešel obránce a z levé strany zakončil podél padajícího brankáře – 0:1! Domácí útočili dál a zejména při standardkách těžili ze své výškové převahy. Hned dvakrát v prvním poločase hlavičkovali v dobrých pozicích těsně vedle naší branky. Jediného našeho klasického hrota Dvořáčka zásobovali přihrávkami Roman Šindelka ze středu pole a zleva teprve šestnáctiletý žák základní školy Jirka Fabiánek. O pozici pravého záložníka se podělili Lukáš Hebelka s Toníkem Moravcem podle herní situace.

Ve druhé půli jsme se chtěli zejména vyvarovat hrubek v defenzívě, ale rozhodně jsme nechtěli jen bránit. Po opatrnějších pěti minutách se opět přelévala hra ze strany na stranu. Domácí zahrozili střelcem Nejezchlebem, který se probil s míčem až za naše obránce, Musila však nepřekonal. Velkou šancí na změnu skóre byly přímé kopy Olomučan ze slibných vzdáleností. Jeden zblokovala zeď, jeden mířil mimo a jeden vytáhl Musil na roh.

Na druhé straně hřiště bylo také rušno, ale střelcům se vedlo o poznání lépe. Lukáš Hebelka parádně trefil těžký míč ze vzduchu, ten zapadnul k tyči a bylo to o dvě branky! Dravý průnik ostrostřelce Dvořáčka po levé straně nezastavil žádný z obránců a Miloš z úhlu pálil do tyče. Obrovskou šanci spálil i čerstvý novomanžel Přikryl, který po poločase vystřídal Fabiánka. Sám na penaltě pálil nejprve do připraveného brankáře a darovanou dorážku ze stejné pozice poslal vedle tyče.

Skóre utkání na 0:3 tedy uzavřel až veterán Konečný, který svůj přímý kop téměř z poloviny hřiště poslal pod břevno branky, jejíž strážce se nestačil vrátit. Po zápase 42-letý Honza Konečný prohlásil, že v nejlepším se má končit a jeho posledním utkáním v zeleném dresu Vavřince tedy patrně bude naše poslední pouťové nedělní utkání v Úsobrně.

V pátek před tímto utkáním proběhne již tradiční Zakončená, na které budou krom hráčů, trenérů a příznivců všech našich oddílů přítomny i 3 kýty, 2 sudy piva a nějaké to překvapení pro naše nejmenší borce z přípravky.

Co o nás napsali v Blanenském deníku

Olomučany – VAVŘINEC 0:3 (0:1) ; 38. Hebelka (Šindelka Ro.), 62. Hebelka (Klimeš), 78. Konečný; ŽK: Fabiánek

Musil T. – Konečný – Novotný (11. Nečas), Konečný, Klimeš, Moravec – Fabiánek (56. Přikryl), Šindelka Re., Šindelka Ro. (71. Musil A.), Hebelka – Dvořáček

Dále s námi zvítězili: Radek Horský, Tomáš Kakáč, Libor Novák, Pavel Zmeko, Roman Moravec, Aleš Blézl, Radek Štolpa a spousta věrných fanoušků!