Náš dnešní soupeř se pohybuje na předních pozicích tabulky. Po výkopu jsme se soupeřem drželi krok. Rozhodčí nám vůbec nepřál, a tak jsme nemohli hrozit ze své největší zbraně – standartních situací. Šance jsme si vytvářeli nejvíce po pravé, ale i po levé straně, kde si míče rozdávala křídla Cupák a Fabiánek se špílmachrem Zemachem, kteří dávali míče na útočníka Kocourka. Ten byl ale ve předu sám a nemohl se prosadit – všechny naše šance většinou končily ještě před velkým vápnem. Domácí hrozili po levé straně, kde ale většinu míčů zblokoval Michlíček, popřípadě střed obrany vedený s chutí hrajícím předstoperem Pavlem Nečasem. Ten sbíral i většinu míčů, které posílali domácí středem.

V 19. minutě padl první gól – to vyvezl míč Pavel Nečas, poté ho na půli ztratil zbyla po něm mezera. Do ní se nacpal domácí hráč a kousek za hranicí velkého vápna napálil míč mezi bránícími Vágnerem a Kozákem. Míč nedokázal zastavit ani brankář Suchomel, jenž neměl šanci na střelu k tyči – 1:0.

Ve 30. minutě pálil opět domácí záložník, střelu ovšem ještě zblokovala hostující obrana. Míč se dostal k dalšímu domácímu hráči, kterému střela vůbec nesedla, ale zapadla přesně pod břevno naší branky – 2:0.

Tímto výsledkem skončila první půle. Do konce poločasu si sice oba týmy vytvořily šance, ale ani jeden z týmů svoje akce nedokázal proměnit.

Do druhé půle naskočil další útočník – Petr Sedlák, jenž nahradil Tomáše Kozáka, a skvěle doplňoval Kocourka. V této polovině jsme chtěli výsledek alespoň upravit. Na začátku jsme hráli se soupeřem opět vyrovnanou partii. Vytvořili jsme si i gólové šance. To se po rohovém kopu Lukáše Březiny odrazil míč právě k Sedlákovi, který v tísni trefil jen jednoho z bránících hráčů na brankové čáře. Poté domácí vystřídali po sobě hned 3 vysoké útočníky, kteří si s námi dělali takřka co chtěli. Běhali po celé šířce hřiště, kombinovali přihrávali… Domácí pak hrozili většinou z autových vhazování, po kterých přicházeli centry na vysoké hráče, popřípadě tvrdé střely, naštěstí pro nás vedle Suchomelovy brány.

V 76. minutě se domácí po pravé straně dostali až na naše vápno a \“dělovkou\“ poslal svitavský útočník míč přesně pod břevno naší brány – 3:0. To pak vystřídal hostující kapitán Kocourek, místo kterého naskočil Kamil Ševčík. Do konce zápasu se už ani jeden tým do žádné větší šance nedostal. A tak zápas skončil poměrně nezaslouženě 3:0.

Svitávka : Vavřinec – 3:0 (2:0)

Suchomel – Vágner – Březina, Nečas P., Michlíček – Cupák, Kozák (46. Sedlák), Nečas A. , Fabiánek – Zemach – Kocourek (81. Ševčík)

Autorem příspěvku je stoper dorostu Pedro Vágner.