olomucany-14-1Ani jeden z nedělních soupeřů na jaře dosud nebodoval a větší vůli po zlomení tohoto stavu předvedli domácí hráči. První půli začali lépe Olomučany a měly mírnou územní převahu. Vytěžily z ní i první gól, kterého však rozhodně nedocílily v souladu s pravidly. I nezaujatí diváci viděli jasné ofsajdové postavení dvou domácích útočníků, kteří po vzájemné spolupráci poslali Olomučany do vedení. Velkou zásluhu na této brance měl domácí pomezní rozhodčí Štěpánek, který si tak připsal asistenci na brance svého bratra. Jeho postavení zcela mimo úroveň ofsajdové linie a následné přihlouplé výmluvy na změnu všemožných pravidel nic nezmění na skutečnosti, že ovlivnil výsledek utkání a to zcela záměrně.

Vavřinec se během první půle osměloval a postupně hru srovnal. Velké množství centrovaných míčů nám k šancím příliš nepomohlo zejména díky velmi malé snaze hráčů dostat se ve vápně k centrovanému míči. Drtivou většinu míčů odhlavičkovali neatakovaní obránci nebo chytil brankář. Do větší šance se tak propracovaly až Olomučany, jejichž střela z hranice vápna mířila těsně mimo a střelu z úhlu vyrazil Musil na roh. Další šanci měli domácí fotbalisté po sraženém centru, když proti tvrdé dorážce včas vyběhl brankář. Vavřine se dočkal vyrovnání v 38. minutě, když po Přikrylově chytré rozehrávce trestného kopu pálil z první Libor Klimeš. Míč prosvištěl kolem překvapených bránících hráčů a rozvlnil síť – 1:1.

Po herně vyrovnané první půli nás Olomučany v úvodu té druhé předčily v agresivitě. Soustavným napadáním rozehrávky a svým typickým důrazem nás příliš nepouštěly do útoku a odměnou jim byl rozhodující gól. Zatímco samotné utkání fotbalové krásy příliš nepobralo, vítězná branka stála za zhlédnutí (především tedy domácícm fandům). Po milimetrovém pasu z levé strany, který přeplachtil obránce a spadl na hlavu nabíhajícímu útočníkovi. Jak se později ukázalo, přesná hlavička do horního rohu branky byla rozhodujícím momentem utkání.

Vavřinec se snažil dobít branku Olomučan opět zejména centrovanými míči, ale ty domácí hráči bez problémů odvraceli. Ke střele se po zblokovaném centru Kovaříka dostal Burget, jeho dalekonosnou střelu však lapil brankář. Po dlouhém výkopu se do šance řítil Přikryl, ale míč mu nakonec sebral obránce. Hlavička Sígla po rohovém kopu mířila mimo branku a ostatní centry k vyloženým šancím nevedly. Vavřinec takzůstal na jaře nulový, zlomit nepříznivou bilanci se pokusíme v neděli na domácím trávníku proti Olešnici.

Olomučany – Vavřinec 2:1 (1:1); Gól: 17. Klimeš (Přikryl Ra.); ŽK: Sígl, Moravec, Michlíček; Rozhodčí: Janíček, Štěpánek, Štolpa

Musil – Michlíček, Přikryl Roman, Fabiánek Jan (77. Burget), Vybíhal – Kočí, Sígl, Nečas, Moravec – Klimeš, Přikryl Radim (70. Kovařík)

Nenastoupili: Vágner, Hudec

Realizační tým: Porhinčák, Blézl