Vyberte stránku

V Adamově se nám podařilo navázat na dobré výkony v domácích zápasech a v prvním poločase jsme na hřišti jasně dominovali. Stejně jako v předešlém kole rozhodl náš drtivý úvod, kdy jsme již po 5 minutách vedli 2:0. Skóre otevřel Jan Konečný, který svým trestným kopem z hranice velkého vápna vyhnal pavouky ze šibenice domácí branky. Další branka padla jen o pár minut později, když po skvělé kombinaci před domácí šestnáctkou přihrál Roman Moravec Lukáši Hebelkovi, který si obhodil obránce a ten jej fauloval. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil opět Jan Konečný.

Tlak Vavřineckých však pokračoval a vyústil ve třetí branku. To v 35. minutě hry napřáhl svou opěrnou levou nohou z hranice vápna Lukáš Hebelka a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 3:0. Do poločasu ještě jednou z trestného kopu zahrozil Konečný, když svůj trestný kop zamířil opět do šibenice. Brankář domácích byl tentokrát na místě. Dvakrát zkoušel štěstí i navrátilec v sestavě Vavřince Burget avšak branku netrefil. O poznání lépe si vedl Novotný, když si naběhl po levé straně do volného prostoru a propadl k němu přes několik hráčů míč. Obě jeho střely mířící do branky nejprve pravou a pak i levou nohou však s vypětím všech sil stihli domácí obránci odvrátit. Neúspěchem skončily i pokusy Dvořáčka a Tondy Moravce.

Domácí si v prvním poločase vytvořili šance především po centrech, kdy jejich vysocí hráči dokázali vyhrávat hlavičkové souboje. Jeden takový pokus chytil brankář hostí, s ostatními si poradili pozorní obránci. Největší možnost měli domácí po chytře zahrané standardce, kdy si útočící hráč s míčem seběhl z úhlu do naší šestnáctky, propálil brankáře, ale jeho spoluhráč stojící krok před brankou nepochopitelně přestřelil.

Ve druhém poločase jsme se nechtěli dát zatlačit, což se nám však dařilo pouze do 60. minuty. Pak se projevilo noční alkoholové řádění a někteří hráči ztráceli síly. Domácí naopak přidali na aktivitě a bylo z toho několik nadějných akcí, které však Adamov nedokázal přesně zakončit. To se změnilo v 68. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil jeden z domácích hráčů hlavičkou přesně pod břevno. Zlepšenou hru Adamov korunoval v 90. minutě z penalty, kdy Zmeko nešťastně fauloval unikajícího útočníka a domácí kapitán se prudkou ranou nemýlil. Na zvrat již však bylo pozdě a Vavřinec tak byl odměněn za vynikající první poločas třemi body.

Adamov – Vavřinec 2:3 (0:3) Branky hostů: Konečný 2, Hebelka

Musil T. – Konečný – Zmeko, Moravec A., Novotný – Burget (65. Hrazdíra), Moravec R.,Šindelka, Nečas A. (89. Kakáč)– Hebelka (85. Horský), Dvořáček

Nenastoupil (z důvodu své prudké povahy): Musil A.