Krásné počasí a nepohledné utkání plné faulů a karet přilákalo asi devadesát přihlížejících diváků na blanenský stadion na Mlýnské ulici. Hosté z Letovic byli v utkání aktivnější, přesto se do šancí dostávali jen velmi zřídka. Naše jedenáctka nepodala ideální výkon, kupila chyby a fauly a vypracované šance vytrvale zahazovala. Ústřední postavou utkání byl bohužel rozhodčí, který rozdal sedm žlutých a tři červené karty. Přesto všechno se nám podařilo získat další důležité tři body.

Letovičtí od začátku zápasu komentovali výroky rozhodčího a velmi tvrdě chodili do osobních soubojů. Důsledkem těchto prohřešků přišli již v 15. minutě o jednoho z hráčů, který musel po druhé kartě pod sprchy. Hosté se fotbalově dostávali k našemu vápnu vcelku bez potíží, s naší obranou už si však nevěděli rady. Bezradnost v jejich útoku byla často patrná. Například když se hráči v nadějných přiležitostech zamotali v kličkách nebo kazili přihrávky. Výsledkem jejich snažení tak byly dvě střely mimo branku a pár centrů do vápna.

Naši hráči se naopak soustředili na pevnou obranu a rychlé přenesení hry před soupeřovu branku. Po podobných akcích však zpravidla vždy zklamali v zakončení. Hebelka z dobré pozice netrefil ani stadion, nepřesně mířil i Roman Šindelka a hlavičkou netrefil branku ani René Šindelka. Spasila nás tedy akce Hebelky, kterého ve vápně srazil obránce a kopala se penalta. Dvořáček ji ani nadvakrát neproměnil a teprve z další dorážky, kterou nám darovali sami obránci, rozhodl utkání René Šindelka.

Po změně stran se změnil i metr rozhodčího a začal dokonce rozdávat více karet. Bohužel všechny jen nám. Drsné zákroky z první půle jsme Letovicím vraceli i s úroky a inkasovali jsme za ně jednu žlutou za druhou. Letovičtí, kteří také faulovali a navíc stále řečnili, odcházeli vždy beztrestně. Z druhé půle stojí za zmínku poze neuznaný gól Dvořáčka z ofsajdu, neproměněný sólový únik Jelínka a tutovka hostů v závěru, která přeletěla naši branku.

Po druhé žluté kartě musel ze hřiště Dvořáček, který neunesl druhý surový atak brankáře Letovic (ani jeden z nich sudí neposoudil jako faul). A před koncem zápasu uviděl druhou žlutou a vzápětí červenou kartu i Roman Šindelka. Nepohledné utkání tak skončilo vítězstvím Vavřince 1:0. Vypsání zápisu o utkání trvalo půl hodiny…

Vavřinec – Letovice 1:0 ; René Šindelka

T. Musil – Burget – Přikryl, Jelínek, Moravec – A. Musil (Fabiánek Jiří), Šindelka a Šindelka, Klimeš – Dvořáček, Hebelka (Hrazdíra)

Nenastoupili: Kakáč Tomáš, Fabiánek Jan, Manoušek Radim, Novák Libor